Ochrona roślin rzepak Nero 424 EC

Opublikowano: 31 lipca, 2014 | autor: Redaktor

Nero® 424 EC – rewolucja w zwalczaniu chwastów w rzepaku

Nero® 424 EC to zarejestrowany wiosną 2014 r. herbicyd firmy FMC Agro Polska do kontroli zachwaszczenia w rzepaku ozimym.

Synergia dwóch składników aktywnych Nero® 424 EC w skutecznej i długotrwałej ochronie przed zachwaszczeniem.

Nero® 424 EC  zawiera dwie substancje aktywne petoksamit i chlomazon. Pochodzą one z dwóch różnych grup chemicznych i wykazują różne mechanizmy działania. Dzięki temu wzajemnie się wspierają w zwalczaniu konkurencji chwastów. Dodatkowo jednak interakcja między tymi dwoma składnikami prowadzi do efektu synergii.

Synergia to efekt współpracy dwóch składników większy niż suma efektów ich pojedynczego działania. Efekt wspólnego działania petoksamitu i chlomazonu jest większy niż suma działania każdego z nich. Obrazuje to wykres wyników testów biologicznych na przykładzie przytulii czepnej. Sam petoksamit nie wykazuje istotnego działania na ten gatunek chwastu. Chlomazon to uznany standard w zwalczaniu przytulii. Jednak ich połączenie potrafi nawet dwukrotnie zwiększyć skuteczność tego drugiego.

Połączenie tych dwóch substancji aktywnych stanowi patent firmy FMC Agro Polska. Taka kompozycja środka chwastobójczego pozwoliła uzyskać długą listę wrażliwych gatunków chwastów w etykiecie rejestracyjnej. Znalazły się tam: przytulia czepna, rumianowate, tasznik, tobołki, przetacznik perski, jasnoty, gwiazdnica, niezapominajka, miotła czy wiechlina i nie jest to pełna lista gatunków, które produkt kontroluje.

Drugą ważną cechą Nero jest długotrwałe zabezpieczenie rzepaku. Obserwacje polowe potwierdziły dobrą ochronę od siewów do zbiorów. Na glebach lżejszych sprawdziła się dawka 2,5 litra na hektar. Natomiast na glebach cięższych o wyższej presji zachwaszczenia 3 litry na hektar Nero pokazało co potrafi.

Dodatkową cenną cechą produktu jest brak ograniczeń w stosowaniu w kolejnych sezonach. Nie musi być stosowany, jak niektóre popularne produkty, tylko raz na 3 lata.

Nero® 424 EC, jest więc ciekawą alternatywą dla aktualnych rozwiązań herbicydowych rzepaku. Oferuje wysoką skuteczność, długotrwałą ochronę, ale i pozwala rotować składniki aktywne.

Zalecane dawki stosowania to 2,5 – 3 litrów na hektar w zależności od rodzajów gleby i liczebności chwastów. Produkt stosuje się bezpośrednio po siewie (najpóźniej do 3 dni) na starannie uprawioną glebę.

Nero chroni rzepak, spala chwasty.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat środków na chwasty wejdź tutaj >>

Nero® 424 EC


Rzepak

NERO® 424 EC – środek  zwalczający skutecznie marunę nadmorską i inne chwasty dwu- i jednoliścienne.
Więcej informacji o Nero® 424 EC>>


O autorzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry ↑