Nawozy

Opublikowano: 28 kwietnia, 2015 | autor: Redaktor

Właściwości tych nawozów dolistnych zaskoczą każdego

Nawożenie dolistne to skuteczna metoda pozwalająca na szybkie dostarczenie składników odżywczych do roślin uprawnych. Jak wskazuje nazwa, dokarmianie odbywa się poprzez liście, a nie doglebowo. Jednak zawsze należy pamiętać o odpowiednim doborze nawozu do potrzeb konkretnej rośliny.

Dlaczego warto stosować nawozy dolistne FMC?

Roślina, aby plonować potrzebuje składników odżywczych. Gleba jest bogata w pierwiastki odżywcze, ale jest dużo przyczyn, dla których ich pobieranie przez roślinę jest ograniczone lub wręcz niemożliwe. Nawet dobrze nawożona gleba, nie zawsze jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości mikroelementów roślinom uprawnym. Nawożenie dolistne to najlepszy sposób dostarczenia roślinie niezbędnych mikroelementów. Odbywa się to szybko i skutecznie, w kluczowych momentach rozwoju rośliny, niezależnie od warunków panujących w glebie. Ogromne znaczenie ma technika nawożenia i zastosowany nawóz. Tylko produkty FMC gwarantują najwyższą skuteczność, dzięki najwyższej koncentracji składników odżywczych. Zobaczmy, ile mikroelementów zawiera jedno opakowanie nawozu dolistnego Headland FMC na przykładzie produktu Multiple Pro: ponad 1,5 kg manganu, prawie 0,5 kg magnezu, 0,5 kg miedzi i blisko pół kilograma cynku. Nawozy Headland mają najwyższe na rynku stężenie mikroelementów.

 

Stężenie ma znaczenie!

Największy wpływ na tempo i efektywność pobierania pierwiastków przez roślinę z powierzchni liścia ma ich stężenie w stosowanym oprysku. Im większa koncentracja składnika naniesionego na powierzchnię liścia i im dłużej pozostaje w aktywnej formie na jego powierzchni, tym większa jego ilość zostanie pobrana przez roślinę. Dlatego kluczowym elementem wydajnego nawożenia dolistnego jest zastosowanie nawozu bogatego w składniki pokarmowe. Nawozy FMC to wysoka koncentracja składników odżywczych, dodatkowo połączona z zaawansowanymi technikami aktywizacji pobierania i bezpieczeństwa dla roślin uprawnych. Dzięki opatentowanej Formule Complex roślina, w możliwie najbardziej aktywny sposób, pobiera pierwiastki z powierzchni liścia. Nawozy FMC to najskuteczniejsza na rynku dawka siły i odporności dla roślin uprawnych.

 

Dlaczego precyzyjny dobór składu nawozu jest tak ważny?

Skład nawozów FMC jest precyzyjnie dobrany do konkretnych potrzeb rośliny. Aby efektywnie plonować każda z upraw potrzebuje różnych składników odżywczych, w różnej ilości. Dlatego tak istotne jest, aby preparat był ściśle dopasowany do zapotrzebowania konkretnego gatunku roślin. Na przykład pszenica ozima potrzebuje dużych ilości manganu, miedzi i cynku. Natomiast mikroelementy najbardziej potrzebne rzepakowi to bor, mangan, molibden i cynk. Skład produktu Multpile Pro jest ściśle przystosowany do zapotrzebowania pszenicy ozimej na składniki odżywcze. Tylko preparaty Headland FMC już przy jednym zabiegu dostarczą roślinom uprawnym większość kluczowych elementów.

 

Dlaczego nawozy dolistne FMC są skuteczniejsze od konkurencji?

Preparaty FMC mają najwyższe na rynku stężenie mikroelementów niezbędnych do efektywnego plonowania roślin. Dzięki temu najlepiej dostarczają roślinom pierwiastki, które są kluczowe dla ich rozwoju. Skład nawozów FMC jest precyzyjnie dobrany do potrzeb konkretnych roślin. Gwarantuje to znakomite efekty już po jednym zabiegu. Multiple Pro dostarcza pszenicy większość kluczowych mikroelementów. Porównajmy skład produktów FMC z konkurencyjnymi nawozami dolistnymi dostępnymi na rynku. Aby dostarczyć roślinie tyle mikroelementów, ile przy jednym zabiegu Multpile Pro trzeba użyć 2 razy tyle produktu Y i 10 razy tyle produktu X. Nawozy Headland FMC to niski koszt w przeliczeniu na skład, czyli realna oszczędność.

 

Sprawdź, jak działa FORMULA COMPLEX

Każdy z nawozów dolistnych Headland FMC posiada składniki wspomagające pobieranie pierwiastków przez roślinę. To unikalna i opatentowana Formula Complex. Jak działa Formuła Complex? Ułatwia pobieranie przez woskową okrywę liści, pobudza rośliny do intensywnego pobierania składników odżywczych, zwiększa równomierne i trwałe pokrycie liści, ogranicza interakcję z innymi produktami, maksymalizuje bezpieczeństwo roślin uprawnych. Produkty FMC to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób dokarmiania roślin.

 

Tags: , , ,


O autorzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry ↑