Najczęściej zadawane pytania

Zwalczanie połyśnicy marchwianki należy rozpocząć natychmiast po przekroczeniu przez szkodnika progu zagrożenia.

Sprawdź jaki jest próg zagrożenia połyśnicy – KLIKNIJ TUTAJ! 

Do zwalczania połyśnicy marchwianki świetnie sprawdzi się środek ochrony roślin Benevia®

Benevia® posiada innowacyjny mechanizm działania, który umożliwia zwalczenie szkodników już uodpornionych na inne substancje. Bardzo szybko zatrzymuje żerowanie szkodników i długo działa, nawet do trzech tygodni.

benevia - ochrona warzyw, cebuli, marchwi, czosnku ...

 

Skutecznym środkiem na wciornastki jest insektycyd Benevia® 

Kliknij w baner i dowiedz się więcej.

 

Wysoką skutecznością w zwalczaniu stonki stonki ziemniaczanej charakteryzują się preparaty Benevia® oraz Coragen 200 SC 

O sposobach na zwalczanie stonki ziemniaczanej PRZECZYTAJ TU 

 

Z każdym rokiem rośnie odporność szkodników na działanie różnych grup substancji czynnych zawartych w insektycydach, z drugiej strony coraz mniej preparatów jest dozwolonych do obrotu. Dlatego nowatorskie rozwiązania, które pozwalają na skuteczne zwalczanie szkodników są na wagę złota.

Jedną z takich substancji czynnych jest Cyazypyr®, zastosowany w preparacie Benevia® 100 OD Środek skutecznie zwalcza szerokie spektrum szkodników m.in. mączlika w kapuście

Zachęcamy do zapoznania się z etykietą produktu i sprawdzenia w jakich uprawach można ten produkt stosować i jakie szkodniki zwalcza.

Środkiem, który zwalcza śmietkę kapuścianą w uprawach kapusty głowiastej białej, brokuła, kalafiora i kapusty brukselskiej jest

Verimark® 200 SC.

Insektycyd charakteryzuje się przede wszystkim wysoką skutecznością, długofalowym działaniem i jest bezpieczny dla roślin. Po zastosowaniu środka plantatorzy odnotowują często wzrost plonu o średnio o dziesięć procent. Główki kapusty głowiastej, brukselskiej oraz róże kalafiora i brokuła są również bardziej jednolite i wyrównane.

Dowiedz się więcej o technologii Verimark®

Środek Battle® Delta 600 SC chroni pszenicę ozimą oraz jęczmień ozimy, pszenżyto ozime i żyto ozime przed miotłą zbożową i szerokim zakresem chwastów dwuliściennych.

Środek uzyska najlepszy efekt chwastobójczy, gdy zastosujemy go na aktywnie rosnące chwasty we wczesnych fazach rozwojowych, w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach, w fazie siewek.

Dowiedz się więcej o herbicydzie Battle® Delta 600 SC. 

 

Kliknij w baner i dowiedz się więcej.

 

Środkiem, który chroni pszenicę ozimą, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime i żyto ozime jest herbicyd Battle® Delta 600 SC.

Herbicyd Battle® Delta 600 SC zawiera dwie substancje czynne flufenacet i diflufenikan, które efektywnie i ekonomicznie rozwiązują problem miotły zbożowej i szerokiego zakresu chwastów dwuliściennych.

Stosując środek na aktywnie rosnące chwasty we wczesnych fazach rozwojowych, w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach, w fazie siewek, uzyskuje się najlepszy efekt chwastobójczy.

Dowiedz się więcej o herbicydzie Battle® Delta 600 SC. 

 

Kliknij w baner i dowiedz się więcej.

 

Do najgroźniejszych szkodników czereśni zalicza się m.in. nasionnicę trześniówkę i muszkę plamoskrzydłą. Oba gatunki mogą doprowadzić nawet do całkowitej utraty plonu. To wyjątkowo trudne do zwalczenia szkodniki.

Bardzo dobre rezultaty można osiągnąć stosując preparaty zawierające substancję czynną Cyazypyr®.

Do takich zalicza się insektycyd Exirel®

Exirel®  działa na wszystkie stadia rozwojowe szkodników, charakteryzuje się wysoką skutecznością i długim działaniem. Jest bezpieczny dla owadów pożytecznych.