Pakowanie owoców i warzyw

Pakowanie owoców i warzyw stanowi nie tylko ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas transportu i przechowywania, ale również jest istotnym elementem marketingowym.

Podejmując decyzje zakupowe konsumenci kierują się nie tylko ceną produktów, ale również ich atrakcyjnym wyglądem, który utożsamiają z jakością.

Jakie obecnie trendy panują na rynku opakowań? Czy za ich pomocą można podnieść jakość i wartość produktów? Jak nowe technologie pakowania owoców i warzyw wpływają na wyniki sprzedaży? Jakie jest znaczenie opakowań w branży sadowniczej i warzywnej?

Rynek owoców i warzyw, a świadomość konsumentów

Rosnąca świadomość konsumentów dotycząca skutków wykorzystania jednorazowych, niepodlegających recyklingowi opakowań, skłania przemysł spożywczy do stosowania bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań.

 

Pakowanie owoców – opakowania z przyjaznych środowisku materiałów

Jednym z nich jest wykorzystywanie tacek wykonanych z tektury falistej. Pozwalają one nie tylko zachować świeżość owoców i warzyw o kilka dni dłużej, niż ma to miejsce w przypadku plastikowych tacek, ale również mogą zawierać wysokojakościowe drukowane treści, które są ważnym elementem marketingowym.

Kolejnym, zyskującym na popularności, rozwiązaniem jest stosowanie opakowań wykonanych w technologii zgrzewu odgórnego. Takie opakowania można poddać recyklingowi, a dodatkowo dają możliwość wykonania nadruku treści na płaskich wieczkach.

 

Świeżość oraz wysoka jakość owoców i warzyw

Konsumenci, coraz częściej wymagają informacji dotyczących pochodzenia owoców i warzyw, a także zwracają uwagę na sposób ich produkcji oraz świeżość. Zarówno jakość, jak również wygląd produktów ma dla nich ogromne znaczenie. Sposób prezentacji utożsamiają z wysoką jakością. Jeżeli produkt wzbudzi pozytywne emocje możemy liczyć na lojalność konsumenta względem marki.

 

 

Jak podnieść jakość owoców i warzyw podczas przechowywania i ekspozycji?

Najlepiej przechowuje się warzywa i owoce zdrowe, bez uszkodzeń. W związku z tym oprócz eliminacji szkodników i chorób na plantacjach i w sadach, niezwykle istotne jest prawidłowe nawożenie.

W późniejszej fazie rozwojowej roślin należy ograniczyć nawożenie azotem oraz zadbać o odpowiednie odżywienie wapniem, magnezem, borem oraz cynkiem.

 

Zdolność przechowalnicza jabłek. Wiemy jak ją podnieść

Polecamy także: